Srdce - definice

Srdce (lat. cor nebo cardia - z řec. καρδία, kardia) je dutý svalový orgán živočichů s oběhovým systémem (včetně všech obratlovců), uložený v hrudníku, který svými pravidelnými stahy zajišťuje oběh hemolymfy nebo krve tělem, a tím i přenos dýchacích plynů, živin, odpadních látek a další funkce. Stavba srdce je u různých skupin živočichů odlišná. Nejjednodušší srdce mají někteří bezobratlí, u nichž rozšířený pulsující úsek cévy funguje jako peristaltické čerpadlo. Srdce ptáků a savců má čtyři oddíly s chlopněmi (které fungují jako ventily), dva pro plicní oběh (zajišťující průtok krve plícemi a její okysličování) a dva pro oběh hlavní (zajišťující průtok okysličené krve tělem).

Srdce je naprosto zásadní orgán v lidském těle, to víme. Pumpuje nepřetržitě krev do tepen a žil a tím zásobuje ,,zbytek´´ těla krví, spolu s živinami. Měli bychom mu dopřát co si zaslouží. Med a další produkty medonosek ho jistě nezklame.

Vzpruha pro srdce

Léčba 1
1. - med

2. - skořice

Dalším dobro činicím prostředkem na srdce je, nahradit smíchaný med se skořicí, místo džemů a marmelád na chleba.

Léčba 2
1. -  malá lžička medu

2. -  šálek horké vody

Zamíchat a pijeme 2-3 x denně.

Více informací najdete v kolonce ,,průvodní text´´ a další rady a recepty jsou zpracovávány a v nejbližší době budou doplňovány v našem e-booku.